Евгения Марчук

украинский композитор

Евгения Марчук

Євгенія Марчук народилася 11 квітня 1979 року в м. Черкаси, де закінчила ДШМ № 1 по класу фортепіано в 1994 році та музичне училище ім. С.С. Гулака –Артемовського, теоретичний відділ в 1998 році. В Черкасах брала участь в дитячих та юнацьких композиторських конкурсах. Має дипломи лауреата I премій, Гран –Прі. В 2000 -2005 р.р. навчалася на композиторському факультеті Харківського університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, в класі Ю.Б. Алжнєва 2000 -2001 р.р. та В.С. Мужчіля 2001 -2005 р.р. Брала участь в студентському конкурсі  «GRADUS ad PARNASSUM» 2005, має диплом за твір «Подвійні варіації» для ансамблю.

Євгенія Марчук - учасник міжнародних музичних  фестивалів таких, як „ Fifteen Minutes of Fame”, New York City, USA; "Київ Мьюзик Фест", Київ, Україна; "Прем`єри сезону", Київ, Україна; "Музичні імпрези України", Черкаси, Україна; Дитячий хоровий фестиваль-конкурс „8 нота”, м. Київ , Україна, тощо. 

2005 - 2013 роки працювала керівником музичної частини в Черкаському академічному обласному театрі ляльок. Написала музику до  9 вистав, серед них: «Чарівні сни» за І. та Я. Златопольськіми та за творами Дональда Біссета, «Каліф -лелека» за В. Масловим, «Хочу бути великим» за І. Сапгіром та Г. Циферовим, які брали участь в театральних фестивалях України.

2005-2006 р.р. писала музику для вуличних театральних постанов на замовлення Черкаського обласного відділу культури.

Співпрацювала з Черкаською обласною філармонією, для якої були написані твори:

«Зимові замальовки» для камерного оркестру (2007 р.), «Молитва» для Черкаського народного хору, баритону та камерного оркестру (2008р.), «Ой, я дівчина,річенька синя», веснянка для солістки та камерного оркестру (2011р.), «Танок маленьких та великих щурів, або як щури щуренят перевиховували, перевиховували та не перевиховували» п`єса для струнного оркестру (2011), мініатюри для струнного квартету.

В 2006 році брала участь у всеукраїнському конкурсі ім. Т. Шевченко, отримала Гран – Прі за вокальний цикл «Споночілими очима».

Є співзасновником Черкаської кіностудії, для якої написала музику до документальних фільмів, художньої стрічки «Яйце динозавра», режисера О.Донця (2009), музику до лялькової телевізійної шоу-програми «Плутонія» (2010).

Є співорганізатором концертів для молодих композиторів та виконавців в м.Черкаси, організатором щорічних концертів «Золоті звуки».

З 2011 року є членом НСКУ.

З 2010 року працює викладачем в Черкаському музичному училищі ім. С.С.Гулака-Артемовського. Є солісткою органної зали, як органістка, піаністка.

Серед останніх проектів спільно у виконанні зі студентами та колегами по Черкаському музичному училищу: моноопера "Марія Магдалина"(2017), "Патріотичний концерт"(2014) для органу та роялю, вокальні твори на слова В.Симоненка, Л.Глібова, тощо.

З 2016 року є виконавчим директором міжнародного фестивалю академічної музики "Музичні імпрези України" м. Черкаси.